Bıttım Sabunu

Sitemiz ile ilgili olarak hızlı ve kaliteli desteği buradan alabilirsiniz.

Bıttım sabunu, doğal bir şifa kaynağıdır. Saç dökülmesi, kepek, egzama, sivilce, kaşıntı, yara ve cilt yaşlanması gibi birçok sorunun tedavisinde etkili olduğu için, bu sorunlarla karşı karşıya olan kişiler tarafından kullanılabilir. 

Doğal bir etken olan Bıttım (menengiç) sabunu günlük kullanıma uygundur. Akne ve siyah noktalar için de yüzün tamamı haftada 2 ya da 3 kez bıttım sabunu ile yıkanabilir. Siirt'e özel bu sabun tamamen organik olduğu için herhangi bir yan etkisi yoktur. Hem cilde hem de saçlara uygulanabilir.

Hakiki bıttım sabunu içinde, doğal yollarla üretilen, soğuk sıkım bıttım yağı konularak hazırlanır.. Bu yağın zaman içinde uçması nedeniyle ilk başta yeşil renkte olan hakiki bıttım sabunu, sabunun dış yüzeyinin kuruması ile birlikte  zamanla sarımtrak renge döndüğü görülür.

Saç dökülmesine karşı kullanıyorsanız; saçlarınızı ılık su ve bıttım sabunu ile  mutlaka haftada 2-3 kez yıkamalısınız. Etkisini 30-60 gün içinde gösterdiği gibi, sürekli kullanımda, saç dökülmelerini azalttığı, saçlara parlaklık, ipeksi bir his, güçlü ve kepeksiz saçlara kavuşabilirsiniz. Tamamen doğal içeriklerle üretilen bıttım sabunu antiseptik özellik taşır.

Bıttım (Pistacia terebinthus) ağacı ülkemizde siirt bölgesinde yetişmekte olup, bölgedeki üreticiler tarafından, soğuk sıkım tekniği ile yağı çıkarılmakta, sabun, şampuan ve krem olarak kozmetik ürünlerinde kullanılmaktadır. Hakiki Bıttım sabunu için yerel ve güvenilir bir satıcıdan ürün almanızı tavsiye ederiz. Varır Aktarcılık / Mehmet veysel varır olarak Dededen Toruna yürüttüğümüz geleneksel yöntemler ile üretimimze ve ürünlerimize güvenebilirsiniz

Bıttım sabunu doğal etken maddeleri ile cilde ve saça besleyici, onarıcı ve  tedavi edici etkileri sebebiyle kullanılan bir üründür. Bu sebeple doğal bir ürün olan bıttım sabunundan sonra, doğal içerikli bitki özlü (Tercihen Bıttım özlü) şampuan kullanmanızı tavsiye ederiz. Yine sabun ile beraber, bıttım yağı ve bıttım şampuanı kullanmak etkiyi hızlandıracaktır.

Telif hakkı © www.variraktarcilik.com 2024.
Whatsapp